Atrakcje nad Jeziorem Żywieckim

Malownicze Jezioro Żywieckie znajdujące się pomiędzy niewysokimi szczytami górskimi uznawane jest za perłę Beskidu Żywieckiego. Co więcej wokół zbiornika znaleźć można mnóstwo rozmaitych atrakcji. Poniżej prezentujemy najciekawsze z nich.

Możliwość uprawniania sportów wodnych

To chyba największa atrakcja Jeziora Żywieckiego. Powstało tu wiele szkółek żeglarskich i pływackich oraz wypożyczalnie sprzętu. To miejsce stworzone dla fanatyków takich rozrywek, nie tylko można spróbować własnych sił w sportach wodnych, ale także skonsultować się z profesjonalistą, uzyskać cenne porady i pomoc. Osoby początkujące mają możliwość zapisania się na kurs prowadzony przez doświadczoną kadrę instruktorską.

Zapora w Tresnej

Kolejny zakątek wart uwagi to Tresna i powstała tam w 1966 roku zapora. Turyści często odwiedzają to miejsce, ale nie tylko z uwagi na urocze okolice i krajobrazy. Można tu odbyć rejs statkiem po Jeziorze Żywieckim oraz skorzystać z licznych wypożyczalni na przykład rowerków wodnych. Jest tu także wiele ośrodków wypoczynkowych i restauracji, więc nie tylko się zrelaksujemy ale i dobrze zjemy.

Wędkowanie

Z uwagi na bogate zarybienie zbiornika to idealne miejsce dla wędkarzy. Można tu zakupić zezwolenie na wędkowanie, a złowione ryby odpowiednio przyrządzić podczas wieczornych ognisk na pobliskich polanach. Po udanym wędkowaniu warto udać się na grzyby do okolicznych, pięknych i zdrowych lasów.

Kąpieliska

W słoneczne dni turystów przyciągają przybrzeżne plaże. W niektórych miejscach stworzono kąpieliska jak na przykład w zatoczce Moszczanka, gdzie warto skorzystać również ze zjeżdżalni pontonowej.

Będąc w okolicy koniecznie trzeba odwiedzić Muzeum Browaru Żywiec – jeden z obiektów na Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego oraz punkt kotwiczny na Europejskim Szlaku Dziedzictwa Przemysłowego. Drugi obowiązkowy punkt wycieczki to Góra Żar (761 m n.p.m.), na którą można dostać się koleją terenową lub podjąć wyzwanie i wejść samodzielnie. Ze szczytu roztacza się piękny widok na panoramę okolicy oraz zbiornik wodny Elektrowni Żar. Ciekawym obiektem jest także wiszący most dla pieszych w Czernichowie.

Jezioro Żywieckie daje szeroki wachlarz możliwości wypoczynkowych. To świetny pomysł na rodzinny wyjazd lub weekendowy relaks, zwłaszcza podczas pierwszych słonecznych dni. Okres wiosenno-letni sprzyjają takim planom i korzystaniu z atrakcji wodnych.

Więcej atrakcji znajdą Państwo na stronie Noclegowo, Żywiec (http://www.noclegowo.pl/noclegi/zywiec/).